Скільки грошей мені знадобиться з собою до Польщі?

01.05.2018
24

Ми рекомендуємо брати з собою суму грошей з певним запасом, орієнтовно в еквіваленті 250 дол США. Калькуляція ваших витрат до першої зарплати приблизно наступна:

  1. проїзд до місця роботи – 1500 гривень
  2. харчування на місяць – 300 злотих (~ 2000 гривень) (в разі, якщо роботодавець не оплачує)
  3. зв’язок – 50 злотих (~ 300 гривень)

Разом: 3800 гривень

Як бачите що витрати до першої зарплати за фактом значно менші, ніж 250 доларів США. Однак, з досвіду, як тільки ти береш суму грошей «впритул», то обов’язково щось піде не так. Трапляється, що не вистачає грошей через банального незнання польської мови: адже купити помилково квиток на перший клас в три рази дорожче – не проблема для того, хто щойно прибув.

Інший приклад, коли запізнився на потяг і приїхав на вихідні, а роботодавець може поселити тільки в понеділок – довелося зняти хостел. Бувають і випадки, коли виявляється, що в санітарній книжці немає всіх аналізів, і треба оформляти польську санітарну книжку. Так можна перераховувати до безкінечності, варіантів набирається безліч. Звичайно ж, з цього варто зробити висновок, що, навіть якщо їдеш на роботу в Польщу, гроші потрібно брати з запасом – так надійніше в плані уникнення казусів.

Ваша вакансія

Ми не передаємо Ваші персональні дані третім особам