Робота за кордоном для українців

25.02.2018
167

Останнім часом країни Європи стали більш зацікавлені в залученні українців до різних видів трудової діяльності.

Кваліфікованих фахівців і простих працівників раді бачити в багатьох країнах. Візова політика іноземних держав стосовно України стає лояльніше і простіше.

Однак слід пам’ятати, що інженерам, лікарям потрібно легалізація диплома і обов’язкове знання мови. Такий непростий процес забирає багато часу, але варто того. Вимоги претендентам на робочі точки обмежуються лише досвідом роботи і бажанням працювати за кордоном.

10 найпотрібніших спеціальностей, які користуються попитом в Європі

Найбільш потрібними на європейському ринку праці є такі вакансії:

Лікарі та медсестри

Дефіцит медичного персоналу характерний для більшості країн: Польщі, Данії, Чехії, Німеччини, Австрії. Уряди цих країн прагнуть максимально полегшити умови легалізації зарубіжних лікарів. Для людей в білих халатах створюються нескладні системи переатестації і неоплачувані мовні курси.

Великим попитом користуються неврологи, анестезіологи, кардіологи, щелепно-лицьові хірурги. Професійні санітари і медсестри потрібні не тільки в клініках і будинках престарілих, а й при догляді за недієздатними людьми вдома.

Фармацевти

Українці без зусиль знайдуть місце в аптеках, маючи середню знання мови. Також тут допомагає імідж – українські фахівці вважаються сумлінними і досвідченими співробітниками з солідною фаховою підготовкою. Ця сфера вважається високооплачуваною. Платять від 40 тисяч євро на рік до 100.

Комп’ютерні технології

Сфера IT розвивається стрімко і успішно. Багато українських фахівці вже працюють на віддаленій основі, частина – переїхала за кордон. Розвиток інформаційних технологій характерно для всіх передових країн. Але слід пам’ятати про бездоганному знанні мови.

Англійською необхідно думати, а не тільки розмовляти. Зарплата багато в чому залежить від кваліфікації фахівця і досвіду роботи в великих проектах.

Вчителі

Зарплата педагога в Бельгії, Данії, Німеччини досягає 3,5 тисячі євро на місяць. Естонія, Чехія, Польща платить до 750 євро. Вигідно влаштуватися можна, маючи сертифікат міжнародного зразка.

Економісти

Тут завжди потрібні професіонали. Відповідний диплом і володіння мовою відкриють двері європейських компаній для оцінки фінансових ризиків, для вивчення даних фірм.

Інженерні спеціальності

Будівельний ажіотаж, наприклад, в тій же Німеччині змушує запрошувати фахівців з-за меж Євросоюзу. Енергетична, машинобудівна, автомобільна галузі також не відмовляться від «світлих голів» з-за кордону.

Різноробочі

Європейські роботодавці цінують досвід, працьовитість і дисциплінованість українців. Чи не складає особливих труднощів знайти таку роботу на складах і виробництві.

Заробити в Польщі можна до 20 тисяч гривень. Нарізка філе червоної риби на консервному заводі, підсобний робітник в торговому центрі, монтаж кабельних джгутів, – пропоновані вакансії дозволяють підібрати роботу на будь-який смак.

Водій-далекобійник

Права категорії Е дозволяють з легкістю знайти місце в будь-якій країні Європи. Двомісячна стажування та розмовна англійська – і ви водій потужного пересувного засобу. Зарплата може становити до 2000 тисяч доларів.

Кухарі

Ресторани вищого класу і фаст-фуд чекають українських умільців смачного життя. У Чехії та Польщі платять від 12 тисячі гривень. Але зарплата шеф-кухаря значно вище – від 20 тис. гривень.

Сільське господарство

Робота, що не вимагає кваліфікації, дає можливість непогано заробити. Українським мігрантам потрібна витримка і бажання працювати по 10-12 годин на день. Збір врожаю капусти, полуниці і лохини американськими роботодавцями оцінюється від 14 тисяч гривень і вище.Швеція, Данія, Польща пропонують вакансії в теплицях, на плантаціях ягід, квітів, по збірці грибів. Знайти собі роботу за кордоном може кожен, незалежно від віку і освіти. Головне – прагнення змінити на краще і відсутність боязні вийти зі звичної зони комфорту.

Ваша вакансія

Ми не передаємо Ваші персональні дані третім особам