Про що говорить колір вашого паспорту!?

14.09.2018
102

Чи задавались ви питанням: “Чому обкладинка паспорту такого кольору?”

Виявляється, в світі тільки чотири основні кольори паспортів. І у кожної країни свої причини вибору кольору обкладинки цього документа.

Від чого це залежить вирішили дізнатися і поділитися з вами. І відтепер, якщо в аеропорту вам буде нудно та  не буде чим зайнятися, можна просто згадати цю статтю та спробувати ідентифікувати людей різних національностей ще й за кольором паспорту 😉

Червоний.

Найпоширеніший колір. Паспорти з червоною обкладинкою вибирають країни з комуністичним минулим або теперішнім. Громадяни Словенії, Китаю, Сербії, Росії, Латвії, Румунії, Польщі, Грузії мають червоношкірі книжечки. Члени Євросоюзу, крім Хорватії, також використовують паспорта бордового і інших відтінків червоного. Країни, зацікавлені у вступі в ЄС, наприклад, Туреччина, Македонія та Албанія, змінили кольору паспортів на червоний кілька років тому. У Андського співтовариства націй – Болівія, Колумбія, Еквадор і Перу – також бордові паспорта.

Синій

Синій – наступний колір. який найбільш поширений.  Синя обкладинка символізує «новий світ». У 15 Карибських країн сині паспорти. У блоку Южно-Американських країн синій колір паспорта символізує зв’язок з Меркосур – торговим союзом. Це Бразилія, Аргентина, Парагвай. Крім Венесуели, вона теж входить в цей союз, але паспорта її громадян червоні.

У США перші паспорти були червоного кольору, потім обкладинки ставали зеленими, чорними і, нарешті, в 1970-і роки зупинилися на синьому кольорі.

До речі, деякі країни обирають колір відповідно до колористики прапора або щоб підкреслити національну ідентичність. Так, в Швейцарії використовують яскраво-червоні обкладинки під колір прапора. А в Україні сині – не тільки через кольор на прапорі, а й для протиставлення червоним паспортами СРСР. 

Зелений.

Паспорт більшості мусульманських країн зелений. Наприклад, у Марокко, Саудівської Аравії, Пакистану. Зелений вважається улюбленим кольором пророка Мухаммеда і є символом природи і життя. Документи різних відтінків зеленого є і у громадян Західної Африки, наприклад, Буркіна Фасо, Нігерії, Нігеру, Берега Слонової кістки та Сенегалу. У їхньому випадку колір показує приналежність до ЕКОВАС (Економічному спільноті країн Західної Африки).

Чорний.

Найрідкісніші паспорта – паспорта з чорної обкладинкою. Такі є у громадян деяких африканських країн – Ботсвани, Замбії, Бурунді, Габон, Анголи, Чаду, Конго, Малаві та інших. Також чорні паспорта у новозеландців, тому що чорний – національний колір Нової Зеландії.

Карта світу за кольорами обкладинок паспортів

Ваша вакансія

Ми не передаємо Ваші персональні дані третім особам