FAQ

Очевидно, що зацікавленість польських компаній в працівниках з України полягає в тому, що вони можуть отримати фахівців і працівників різних кваліфікацій із зарплатним фондом нижче, ніж, наприклад, з фондом зарплати для поляків, які звикли заробляти по-європейськи. У свою чергу, очікування працівників – це отримання європейської роботи, що часто має формат очікувань – «поменше працювати, побільше заробляти».

У зв’язку з цим виникає 2 основні причини непорозуміння, які можуть стати каменем спотикання у відносинах з клієнтом:

  1. Кандидат переоцінив свої кваліфікаційні здібності, про які він писав в резюме. Наприклад, зварювальник виявився не зварювальником (нижче наведені фото результатів тестів одного з таких фахівців), а водій вилочного навантажувача лихачі по території заводу з піднятим вантажем вагою в 3,5 тони, чим грубо порушив техніку безпеки. У такій ситуації роботодавець буде змушений підтвердити вашу невідповідність вакансії і відмовити в роботі. У подібній ситуації рішенням буде перехід на інше місце роботи з більш низькими кваліфікаційними вимогами і, відповідно, меншою оплатою праці. При цьому витрати на переїзд на інше місце роботи лягають на ваші плечі. Виникає питання, чи будете ви незадоволені таким розвитком подій? Так, і ще й як незадоволені. Але ситуація об’єктивна? Так, абсолютно.
  2. Завищені очікування по зарплаті. Якщо бути чесним, то ще не так давно, коли в Україні була стабільна економічна ситуація, зарплати у наших фахівців були майже однакові з польськими або навіть трохи вище, але не настільки, щоб виникало бажання залишати будинок і їхати за 2500 кілометрів на роботу. Зараз ситуація трохи інша. Поточний економічний спад в Україні зробив роботу в Польщі більш привабливою. Також в Польщі існує оплата від виробітку, так званий «акорд». При цьому є можливість заробляти в середньому на 20-30% більше від встановленого рівня погодинної оплати праці і, як правило, такий формат пропонують тільки тим, хто дійсно проявив в роботі себе як фахівець.

Сьогодні, популярною програмою для відеозв’язку є skype, але не завжди є можливість зайти в Інтернет. Тому, наші працівники дуже часто купують польського оператора Heyah, який вигідно використовувати для дзвінків в Україну. Наприклад, на сьогоднішній день, Heyah, дозволяє підключити безлімітні дзвінки на один український номер МТС, всього за 10 злотих на місяць.

Після того, як ви отримаєте робочу візу в Польщу, роботодавцю висилаються всі ваші документи, узгоджується конкретна дата вашого приїзду і закріплюється людина зі сторони роботодавця, яка повинна вас зустріти з вокзалу і поселити. Також вам буде підготовлений детальний маршрут з картою, розкладом рейсів поїздів, автобусів і докладною інструкцією, де пересісти, де і як купити квитки. У маршруті додатково вказуються контакти людини, яка закріплена за вами і буде вас зустрічати. По приїзду в зазначений пункт вам необхідно буде передзвонити цій людині, щоб вона вас забрала з вокзалу. Так само на випадок, якщо в дорозі вам стало щось неясно або ви запізнилися на потяг, а, може бути, не знаєте, як купити квиток, на цей випадок у маршруті вказано телефон гарячої лінії, яка працює цілодобово без вихідних, звернувшись на яку ви отримаєте допомогу по виниклих питань.

Ми рекомендуємо брати з собою суму грошей з певним запасом, орієнтовно в еквіваленті 250 дол США. Калькуляція ваших витрат до першої зарплати приблизно наступна:

  1. проїзд до місця роботи – 1500 гривень
  2. харчування на місяць – 300 злотих (~ 2000 гривень) (в разі, якщо роботодавець не оплачує)
  3. зв’язок – 50 злотих (~ 300 гривень)

Разом: 3800 гривень

Як бачите що витрати до першої зарплати за фактом значно менші, ніж 250 доларів США. Однак, з досвіду, як тільки ти береш суму грошей «впритул», то обов’язково щось піде не так. Трапляється, що не вистачає грошей через банального незнання польської мови: адже купити помилково квиток на перший клас в три рази дорожче – не проблема для того, хто щойно прибув.

Інший приклад, коли запізнився на потяг і приїхав на вихідні, а роботодавець може поселити тільки в понеділок – довелося зняти хостел. Бувають і випадки, коли виявляється, що в санітарній книжці немає всіх аналізів, і треба оформляти польську санітарну книжку. Так можна перераховувати до безкінечності, варіантів набирається безліч. Звичайно ж, з цього варто зробити висновок, що, навіть якщо їдеш на роботу в Польщу, гроші потрібно брати з запасом – так надійніше в плані уникнення казусів.

В даний час в Польщі існує три основних типи трудових контрактів: «Umowa o pracę» (договір найму), «Umowa o zlecenie» (договір про доручення), «Umowa o dzieło» (договір про роботу).

У Польщі є багато вакансій, де знання мови не є обов’язковим. Звичайно, якщо ви будете знати розмовну польську мову, то це буде плюсом, адже такі знання можуть вам забезпечити більш високу заробітну плату.

Якщо Ви їдете на роботу в Польщу вперше, то термін перебування може бути від 3 до 6 місяців. Більше попрацювати не вийде, адже польська робоча віза видається максимум на 180 днів з річним коридором. Після першого успішного досвіду на роботі в Польщі є можливість залишитися в цій країні на довший період. Роботодавець може оформити Вам вид на проживання.

Для отримання візи необхідно зібрати наступні документи:

  • заповнена анкета;
  • запрошення від роботодавця;
  • 2 фотографії;
  • страховка;
  • закордонний паспорт.

Також необхідно знати, що реєстрація в візовий центр на подачу документів – досить непростий процес. Це пов’язано з великою кількістю бажаючих виїхати за кордон і нездатністю візових центрів обробити всі заявки в короткі терміни. Правильний збір документів теж вкрай важливий для успішного отримання візи.
Якщо у Вас є питання з приводу оформлення польської робочої візи, то залишайте заявку для отримання безкоштовної консультації фахівця.

Якщо Ви хочете поїхати в Польщу на роботу, то для початку потрібно відкрити візу. Це не такий простий процес, тому потрібно добре знати всю послідовність дій. В іншому випадку можна отримати відмову, втративши гроші і час. Тому потрібно детально ознайомитись з алгоритмом оформлення всіх документів, щоб уникнути помилок. Польща є гостинною країною для українців. Тому багато наших співвітчизників їдуть на роботу в Польщу. Але польські роботодавці чекають претендентів з відкритими візами. Тому для трудової еміграції спершу потрібно подбати про відкриття візи. Лякатися цього процесу не варто, відсоток відмов для бажаючих отримати візу в Польщу невеликий. Але потрібно володіти певними знаннями, щоб не потрапити в невтішну статистику відмов.

Load More

Ваша вакансія

Ми не передаємо Ваші персональні дані третім особам